Тайните на BUBARSTVO

Тайните на Bubarstvo

Тайните на Bubarstvo

Blog Article

Дори има много интересна идея за отглеждане на копринени буби върху дъбови дървета, а не само от черничеви насаждения. Тези нововедения дават своето отражение и върху производството - в Харманли започват да се произвеждат ръчно тъкани копринени килими.

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на Евросъюза заради сушата и пожарите Групата за Стратегически диалог з...

Домашното добиване на коприна става по твърде примитивен начин, повтаряйки древния опит в свилоточенето. Неголямо количество пашкули (около килограм) се изсипват в казан с вряла вода. Като омекнат, се разбъркват с дръвце или метличка, за да се захванат нишките от пашкулите. Те се изтеглят внимателно и се полагат върху гладка повърхност (синия, софра, тава), посипват се с пясък, за да не се объркат.

Радев удари свирепо по НС, размаха червен картон на депутатите

По този начин се дава възможност на хората в тези региони да си докарват допълнителни доходи и ги стимулират да не променят своето местообитание.

Бубарството при създаване на съответните условия би могло да осигурява добри доходи на фермерите и то в райони, където възможностите Бубарство за доходи от друга селскостопанска продукция са силно ограничени;

Ругуновец (Поликастро) · Ада тепе (Неа Сиракио) · Аматово (Аспрос) · Арджан (Кастро) · Баялци (Платания) · Беглерия (Ксиролакос) · Вардаровци (Аксиохори) · Вардино (Лимнотопос) · Гавалянци (Валтуди) · Драгомирци (Вафиохори) · Ересели (Пондоираклия) · Казаново (Котили) · Коджа Омерли (Херсотопи) · Колибите (Иринико) · Крастали (Корона) · Мачуково (Евзони) · Неа Кавала · Ореховица (Певкодасос) · Ситария · Смол (Микро Дасос) · Спанчово (Латомио) · Чидемли (Метаморфоси)

Поради благоприятните климатични условия във всички селища в Хасковския край са могли без особени усилия да садят и да се грижат за черничевите дървета.

Негативните фактори са се натрупали от последното искане за подкрепа, твърдят от бранша

Две години по-късно монасите се завърнали в Константинопол, с ларви на копринена буба и семена от черничеви дървета, скрити в кухините на техните бамбукови бастуни.

Застрахователната рамка има нужда от промяна, за да да отговоря на нуждите на производителите, препоръчва Галина Пейчева

Това стимулира жителите на Свиленград да се занимават с тази дейност и тя се превръща в основе поминък за хората в региона.

Големият процент от тези хора са с ниски доходи и не разполагат с материални активи, които биха могли да заложат пред банките за обезпечаването на кредитите. Това е голяма пречка за тях, да кандидатстват по мерките от Програмата за развитие на селските райони.

Проф. Дуранкев накара всички да изтръпнат, какво каза за САЩ и България

Report this page